CORIAN/HI MACS

Je povrchový materiál nabízející designerům a i nám nábytkárům velké možnosti. Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak i v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra.

Cokoliv si představíte, to lze také z materiálu CORIAN vyrobit. Je k dispozici ve více než stovce barevných odstínů a má téměř neomezené možnosti zpracování.

Může se řezat, frézovat, brousit či lepit. Při teplotách kolem 160°C se dá snadno ohýbat nebo tvarovat ve formách. Vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se docílí bezspárového spojování. I sebevětší plochy či tělesa tak vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Díky vynikajícím vlastnostem nachází CORIAN coby umělý kámen široké uplatnění a je stále častěji využíván i architekty – je možné ho neomezeně tvarovat, ale také třeba prosvětlovat. Corian je velmi praktický materiál, neboť je opravitelný. Jeho povrch je pevný a celistvý. Není porézní a tudíž není nasákavý. Všechna voda zůstane spolehlivě na povrchu, což zamezuje usazování bakterií a následnému vzniku plísní.

Údržba tohoto materiálu je velmi snadná. Běžné nečistoty, které potřísní pracovní desku nebo dřez stačí většinou smýt vodou.